Ксеня

 

– Хто народився? Хлопчик, дівчинка?
– Народився юрист.

Привіт!

Мене звуть Ксеня. Ксеня Забродська. Розумію, що ви зайшли на цю сторінку не просто так. Я погоджуюсь: потрібно знати більше про людину, якій зможеш довіряти!

Я з дитинства знала, що буду юристом. Оточення, прагнення дійти до суті, освіта і цілеспрямованість – все сприяло тому, щоб вже під час навчання на п’ятому курсі мене запросили на роботу кілька найкращих юридичних фірм, які працюють в Україні. Обравши одну, я зібрала речі і переїхала до столиці.

Welcome to real life!

І тут почалася криза. Це була криза не лише в економіці, це була криза молодого спеціаліста: що робити, якщо я уявляла цю роботу зовсім по-іншому? Мене розчаровувало, що великі юридичні фірми допомагають великим грошам, виснажуючи нанівець своїх молодих і безправних співробітників. Якось я прочитала книжку західного консультанта юрфірм, Девіда Майстера, де він пояснив розповсюджену схему роботи з молодими спеціалістами: на співбесіді малюються надзвичайно привабливі строки професійного розвитку, які по суті є нездійсненними. Адже якщо через 5 років всі молодші юристи стануть старшими, фірма буде складатися лише з партнерів. А так не буває: хтось повинен робити повсякденну юридичну роботу. Реєструвати фірми. Писати меморандуми. Ходити в суди.

Крім того, якщо бути об’єктивною, в роботі юридичної фірми гнучкість у відносинах з клієнтом і державними органами носить дуже нечіткий характер, який не завжди узгоджується з моїм внутрішнім почуттям справедливості. Іншими словами – мені не подобається брехати і сприяти корупції. І зрозуміло: я хочу зробити світ кращим!

Вибір завжди є

Кілька разів я змінювала роботу: на одній побачила робоче життя посадових осіб державних органів зсередини, на іншій навчилася писати статті, їсти профітролі і вітатися з міністрами, на третій… на третій знайшла місце, на якому навчилася практично всьому, що знаю і вмію зараз (не рахуючи англійської ^^ ) Цей досвід дозволив мені здати у 2012 році кваліфікаційний іспит і отримати свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю.

Horsed

За час роботи в юридичних фірмах відсоток виграних судів закономірно виріс, а клієнти, яких довірили безпосередньо мені, могли похвалитися флагманством у цілих нішах. Імпорт автомобілів. Розробка програмного забезпечення. Сільськогосподарський бізнес з іноземними інвестиціями. Видобуток корисних копалин. Український сегмент інтернет-бізнесу. Електронні гроші. Лідерство в авіаперевезеннях…

Тим не менше, продовження роботи в юридичних фірмах було невідворотно пов’язано з розчаруванням: як я можу зробити світ кращим, коли гроші перемагають гроші? Ніби у відповідь, до мене стали звертатися за консультаціями люди, навіть з-за кордону. Іноземним колегам потрібні були консультації з українського права, а звичайним людям і власникам бізнесу – комплексний погляд на проблему: а чи потрібно звертатись до юриста взагалі, і що юрист в силах зробити?

Світогляд

З’явилися питання: як я можу допомогти, приносити користь людям, і зробити світ кращим місцем. Адже захистити свої права й інтереси може кожен, незалежно від кордонів. Потрібно лише знати, в чому фішка. І про ці фішки можна розказати.

І знаєте, щойно було зареєстровано домен askalawyer.com.ua, мене наповнила радість, яку можна порівняти лише з фінішною прямою напівмарафону! Це означає, що я на правильному шляху. І мені це нарешті подобається.

A better place

Друзі! Я знаю, що ви прочитали це не просто так. І ви мені цікаві так само, як і я вам.

Будь ласка, напишіть тут кілька слів про себе, чому ви тут і чого прагнете, і будемо знайомі!

Ласкаво прошу!